Jaká je obecná charakteristika trhu na Floridě?

Předem bychom chtěli říci, že každý stát Spojených států americkým má svůj realitní systém a fungování floridského realitního systému, tak nelze aplikovat na jiné státy např. Kalifornii, New York, atp. Nicméně u většiny z nich můžeme pozorovat podobné charakteristiky.

Pro stát Florida hlavně platí

  • Regulovaný a licencovaný trh
  • Bezpečné a přehledné prostředí realitního trhu
  • Exkluzivní trh
  • Jednotná databáze nemovitostí
  • Agenti zastupující kupující stranu
  • Provizi kupující za služby agenta neplatí

Florida má regulovaný a licencovaný trh s nemovitostmi

Floridský realitní trh je hlavně trhem regulovaným a licencovaným. To znamená, že ne každý může realitní činnost vykonávat, tak jak je tomu zvykem v České republice. Každý agent musí mít licenci. Obchodovat s nemovitostmi může jen licencovaný agent! Pokud licenci nemá, hrozí mu trestní odpovědnost. 

Velmi bezpečné obchodní transakce s nemovitostmi

Vzhledem k regulaci trhu s nemovitostmi, jsou transakce s nemovitostmi na Floridě velmi bezpečné. Transakce jsou často pojištěné, jsou jasně nastavená administrativní pravidla, agenti zodpovídají svými licencemi k čistotě obchodu. Na vše dohlíží regulační a kontrolní úřady.

Exkluzivní realitní trh

Většina nemovitostí na Floridě se nabízí exkluzivně skrze jednoho realitního agenta (kanceláře). Nemůže se tak stát, že jednu nemovitost nabízí více realitních kanceláří, jak je tomu zvykem v České republice. Z tohoto pohledu je trh daleko přehlednější.

Agenti zastupující kupující stranu

Na Floridě je zvykem, že kupující jsou, stejně jako prodávající, zastupování realitními agenty. Agent, na základě popisu kupujícího, vyhledává vhodné nemovitosti ke koupi a zastupuje zájemce o koupi v celém procesu nákupu nemovitosti. Vzhledem k přístupu agentů k centrální databázi, může agent nabídnout kupujícímu všechny nemovitosti, které jsou v dané době k dispozici. Je jen na Vás jakého agenta si zvolíte a ten Vás provede celým realitním trhem.

Provizi kupující neplatí

Provizi hradí vždy prodávající strana. Provize jsou předem jasně dané. Všechny informace o odměnách jsou při koupi jasně dané, přehledné a dostupné.

Databáze nemovitostí

Nemovitosti v Praze

Kompletní MLS databáze všech aktuálních nemovitostí na prodej na Floridě. Klikněte zde .

Newsletter

Objednejte si zasílání e-mailového zpravodaje.